Dziecko w albumie - ciąża w albumie

Jesteś jeszcze w ciąży ze swoim pierwszym dzieckiem!? Super! Możesz album swojego Smyka rozpocząć już teraz. Zamieść w nim swoje ciążowe zdjęcia (zdjęcia brzucha tydzień po tygodniu lub miesiąc po miesiącu), ciążowe kroki milowe - czyli jak zmienia się dziecko w czasie, koniecznie dołącz zdjęcia z USG, a alternatywnie możesz zacząć pisać listy do swojego dziecka, które jest jeszcze w brzuszku - o radości z jego pojawienia się, o tym jak się poznajecie - kiedy usłyszysz pierwszy raz bicie jego serduszka, pisz o swoich oczekiwaniach i obawach. To będzie nie tylko wspaniała pamiątka, ale też świetne doświadczenie dla samej Ciebie. Nauczysz się już teraz prowadzić album, rozpoznasz, które patenty u Ciebie działają i dzięki temu, kiedy dzidzia pojawi się już na świecie będzie Ci łatwiej ogarnąć album w niedoborze czasu.

Inspiracja została przygotowana przez Paulinę Wośko - Immacolę, która album prowadzi w formacie 12x12 cali.

 

**************

 

OCZEKIWANIE, czyli dokumentowanie ciąży w albumie

 

Będzie nas więcej!

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą po raz pierwszy (lub kolejny) i nie wiesz jak udokumentować ten stan w albumie? Zacznij od prostych, ale niezwykle ważnych szczegółów – w albumie możesz umieścić skan pierwszego i kolejnych USG lub zrobić im zdjęcie. Nie musi być pełnowymiarowe, wystarczy nawet kwadrat o wymiarach 5x5 cm.

 

 

Warto zaakcentować ważne momenty w czasie ciąży, jak na przykład poznanie płci maleństwa. Do zdjęcia można wykorzystać rekwizyty, które będą Ci się z oczekiwaniem na chłopca lub dziewczynkę. W moim przypadku była to zakupiona kilka dni wcześniej szmaciana lalka.

 

 

Tydzień po tygodniu

Dobrym pomysłem są cotygodniowe zdjęcia powiększającego się brzucha, wplecione między pozostałe fotografie. Możesz zrobić je sama w lustrze albo poprosić kogoś o szybką sesję. My zdjęcia brzucha robiliśmy najczęściej w weekend – to jedyne dni w ciągu tygodnia, kiedy mój mąż był w domu przed południem i mogliśmy skorzystać z dobrego światła.

 

 

Może warto się skusić na sesję ciążową, która jest wspaniałą pamiątką? Nasza córeczka urodziła się w lipcu, więc na sesję udało nam się wybrać między innymi do wiosennego ogrodu botanicznego w naszym mieście. Możesz wybrać się na typowo kobiecą sesję zdjęciową sama lub skorzystać z opcji rodzinnej. Na pewno znajdziesz coś dla siebie we własnym mieście!

 

 

Czas przygotowań

Wyznaczony termin porodu coraz bliżej? Na pewno udało Wam się uzbierać już trochę wyprawki dla malucha. Jej przygotowywanie też warte jest uwiecznienia, zwłaszcza jeśli to Twoje pierwsze dziecko. W fotografowaniu ubranek, kocyków i zabawek świetnie sprawdzają się zdjęcia w stylu flat lay. Spróbuj przygotować kilka kompozycji, ułóż je np. na rozłożonym na łóżku jasnym kocu i zrób zdjęcie z góry. Na pewno uda Ci się stworzyć takie, które będziesz mogła umieścić w albumie. Kupiliście wózek? On ten zasługuje na wspomnienie w albumie – w końcu spacery będą dość istotną częścią waszej codzienności. W mieszkaniu pojawiło się łóżeczko? Warto uwiecznić jego skręcanie na zdjęciach.

 

 

**********************

I jak? Piękny ten Immacolowy album, prawda? Ja osobiście (Mira) żałuję, że nie mam więcej zdjęć z pierwszej ciąży - w drugiej postanowiłam ten niedobór uzupełnić. A Ty? Masz jakieś ciążowe fotki? Wywołane? Trafią do Twojego albumu?