Jak zrobić walentynkowe karty do Project Life?

Mam dziś dla Was porcję walentynkowych słodkości.

Jest różowo i serduszkowo jak na dzisiejszy dzień przystało. Zdarzają się Wam sytuacje, że nic z gotowych zestawów kart Wam nie pasuje? Niby wszystko ładne ale jakoś tak nie do końca, nie dziś, nie do tych zdjęć...  Mi się taka sytuacja czasem przytrafia a ponieważ to nic trudnego, zachęcam Was do spróbowania przygotowania kart od zera. Z okazji Walentynek zrobiłam dla Was specjalny zestaw kart do Project Life. Specjalny -  bo w całości robiony samodzielnie.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-handmad-4 project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki

Baza

Mój zestaw kart jest przygotowany dla koszulki o rozkładzie "A", model 08, jednej z najbardziej popularnych. Jako bazę wykorzystałam biały papier akwarelowy Canson, Jest sztywny i ma ładny, ciepły odcień bieli. Nie wiem jak dla Was, ale dla mnie kwestia "odcienia bieli" jest niezwykle istotna. Staram się zawsze sprawdzać, czy różne białe elementy dobrze do siebie pasują. Z założenia też unikam zimnych niebieskawo białych papierów. Wydaje mi się, że zdjęcia ludzi nie wyglądają dobrze w ich sąsiedztwie. Chociaż oczywiście każdy patrzy na to inaczej i sam wybiera co mu się najbardziej podoba. 

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-hand-made

Dodatki

Jako dodatki wybrałam kilka arkuszy papieru które ładnie się zgrały kolorystycznie. Pochodzą z różnych zestawów, wybrałam to, co się po prostu ładnie skomponowało: coś białego, różowego, szarego i do tego jasno brązowe drewienka. Ważne żeby papierów nie było zbyt dużo, zdecydujcie się na 4-5 różnych. Jeśli nie będą się powtarzać na kartach, nie stworzą wrażenia jednolitej całości. Warto żeby każdy z nich powtórzył się na conajmniej na dwóch kartach. Na przykład te, które użyjemy jako tło w jednej -wykorzystajmy jako drobny dodatek w innej. Dzięki temu zestaw będzie zarazem zróżnicowany i spójny.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-handmad-3

W dzisiejszym zestawie kart starałam się wykonać jak najwięcej dodatków sama, nie licząc transparentnych naklejek od Family Portraits oraz dużego białego alfabetu, które dodałam na samym końcu. Serduszka naklejone na kartach wycinałam dziurkaczem i naklejałam na tekturki żeby sprawiały bardziej przestrzenne wrażenie.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-hand-made-2

Bardzo fajny element dekoracyjny stanowią też tagi oraz banerki, gotowe lub samodzielnie wycinane. One również ciekawie się komponują na kartach w albumie i są świetnym miejscem na krótkie zapiski.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-love-note

Ale najważniejszym dodatkiem są dla mnie zawsze stemple. Po prostu nie jestem w stanie się bez nich obejść! Najbardziej lubię te z napisami, szczególnie jeśli połączymy dwa pisane różną czcionką tak jak moje "love" i "everyday life".

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-love

ZDJĘCIA

Ponieważ całość jest już dość kolorowa, no... głównie różowa, postanowiłam wywołać czarno-białe zdjęcia, żeby nie zemdlić Was nadmiarem słodyczy ;-). Stonowane zdjęcia pozwolą zachować jako-taką harmonię całości, jeśli oczywiście Wam na takiej zależy.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-handmad-5

A już po naklejeniu zdjęć, na samym końcu dodałam naklejki na zdjęcia, też oczywiście w czarno białych kolorach.

project-life-album-pocket-scrapbooking-walentynki-karty-handmad-5

No i proszę, całość gotowa. Wystarczy uzupełnić napisy i stronka jest skończona. Dajcie znać czy pomysł samodzielnego zrobienia kart na taką specjalną okazję się Wam spodobał. Ściskam Was mocno!