Wspomnienia są najważniejsze - inspiracja Wielkanocna

Tworzysz kreatywny album, fascynuje Cię cały ten scrapbookingowy świat przydasiów, toniesz w naklejkach i dodatkach, a stron w albumie nie przybywa? I tylko frustracja rośnie?

Jeśli powyższy opis jest choć odrobinę o Tobie, zapraszam do poczytania o minimalizmie i o tym, co w dokumentowaniu wspomnień jest najważniejsze! Nie dajmy się zwariować, dobra? Najważniejsze są wspomnienia! Dziś podzielimy się z Wami naszymi wspomnieniami tegorocznej Wielkanocy!

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-1

Bardzo często zdarza się nam słyszeć opinie, że nasi klienci zafascynowani są kieszonkowymi albumami, przekonuje ich do tworzenia prostota tego systemu i perspektywa pięknych efektów. Po czym ich scrapbookingowa przygoda kończy się na zniechęceniu, bo toną w dodatkach i nie mogą znaleźć czasu na tworzenie, które trwa wieki. A trwa tyle, bo zamiast skoncentrować się na tym, co jest najważniejsze w dokumentowaniu wspomnień, czyli na WSPOMNIENIACH - dajemy się przytłoczyć nieograniczoną ilością możliwości wyboru! Odpowiedzią na ten problem jest albumowy minimalizm. Pisaliśmy o nim wiele w naszym e-booku, a dziś jeszcze pokażemy go w praktyce - zapraszamy do naszego albumu!

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-2 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-3

Wielkanoc zmieściła się u nas na trzech pełnych rozkładówkach albumu 9x12. (Plus jedna rozkładówka na tydzień przed Wielkanocą, kiedy nasze zabawy już były nacechowane króliczkami, jajeczkami i innymi Świątecznymi akcentami).

Główną rolę na każdej ze stron grają przede wszystkim zdjęcia. To one opowiadają historię i przywołują nasze wspomnienia. Dodatki stanowią wyłącznie uzupełnienie i spinają rozkładówkę w kolorystyczną całość.

Podczas tworzenia tych stron postawiłam przede wszystkim na karty z kolekcji DAILY STORIES, które pozwalają na zamieszczenie w albumie dużej ilości journalingu. Oprócz tego uwielbiane przeze mnie białe karty bazowe posłużyły do stworzenia własnych "Kart Wielkanocnych" i na deser kilka kolorowych i transparentnych naklejek pozwoliły na szybkie i proste wykończenie stron. Nasze przygotowania do Świąt zaczęły się chorobą i wywoływaniem wiosny poprzez wyżycie się artystyczne - malowanki i wiosenne teatrzyki zdominowały nasze zabawy.

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-4 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-5 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-6family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-7family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-8

Sobota Wielkanocna była równie artystyczna. Malowanie jajek, ceramicznych kurczaków, przygotowanie koszyczka i Święcenie pokarmów.  Popołudnie wykorzystaliśmy na zabawy podwórkowe: rower i plac zabaw - aktualni faworyci! Takie są właśnie nasze wspomnienia - proste i w sposób prosty opowiedziane w albumie.

Spójrzcie na te strony - znów dominują tu zdjęcia. Jedna karta - stworzona na bazie białej karty i rowerowego papieru scrapbookingowego nadała tej prostej stronie ciekawego charakteru. Jednocześnie nie przytłoczyła tego, co najważniejsze - wspomnień opowiedzianych zdjęciami:

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-9 Niedzielę spędzaliśmy u dziadków. Ola ma tam swój zabawkowy zestaw, w którym znalazł się ten cudowny króliczek, który idealnie wpisał się w tematykę Świąt Wielkiej Nocy. Posłużył nam więc do zrobienia prostej Wielkanocnej sesji fotograficznej.

I znowu spójrzcie jaka na tej stronie panuje prostota: ZDJĘCIA + Dwie karty stworzone na bazie białych kart bazowych w formacie 4x6 i całość prezentuje się harmonijnie i bardzo przyjemnie dla oka. Stworzenie tej strony zajęło mi może 10 minut, a uwielbiam ją chyba najbardziej ze wszystkich tegorocznych:

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-10family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-11family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-12

Karta z napisem KWIECIEŃ, to fragment zestawu darmowych kart do wydruku w domu - freebiesa, który udostępniłam na naszej Facebookowej grupie.  Jeśli podobają Ci się takie proste oznaczenia kolejnych miesięcy - wskakuj do grupy, przejrzyj grupowe pliki i drukuj sobie je do woli!

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-13

I kolejny - najważniejszy dla nas akcent każdych Świąt - RODZINA!

Czas spędzony z najdroższymi nam osobami, to najistotniejszy element naszych albumów i jednocześnie najulubieńsze wspomnienie. A dodatki, to tylko dodatki. Nadal utrzymane na poziomie minimum:

family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-14 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-15 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-16 family-portraits-wspomnienia-album-dziecko-w-albumie-scrapbooking-project-life-17

To, co przy tworzeniu albumów zajmuje mi najwięcej czasu, to wywoływanie zdjęć. Sama albumowa praca w tym przypadku trwała może godzinę.

Takie minimalistyczne podejście do albumowania, gdzie najważniejsze są WSPOMNIENIA. Czy to w formie zdjęć, czy opisu zdarzeń - to dla osób, które czują się przytłoczone nadmiarem - najlepszy sposób na stworzenie albumu.

Wygospodarowanie czasu wolnego, aby stworzyć coś tak prostego - jest osiągalne nawet dla najbardziej zapracowanych osób. A efekty - cóż - kolejne strony chyba mówią same za siebie. Pozostaje już tylko za rok - w kolejną Wielkanoc - usiąść wspólnie z rodziną do gotowego albumu i wspominać! Życzę Wam samych cudownych wspomnień i albumów, które uzupełniają się same! Mira Jurecka   ***************************************** Jeśli spodobał Ci się powyższy wpis, możliwe, że zainteresują Cię również albumowe warsztaty on-line, w których ekipa kilku Mam - scraperek inspiruje i uczy tworzenia albumów kieszonkowych o tematyce Dziecięcej!

Warsztaty są dostępne tutaj: KLIK! Nie przegap wiosennej edycji kursu - zapisy kończą się dziś o północy! Jeśli jednak nie załapałaś się tym razem - wskakuj na darmową lekcję głównego kursu, lub cały moduł przygotowujący, który dostępny jest całkowicie za FREE! Aby nie przegapić kolejnej edycji kursu i być na bieżąco - możesz też dołączyć do naszej Mamowej Grupy Albumowej na Facebooku! Zapraszamy!