Album Project Life jako przepiśnik

Albumy Project Life stały się częścią naszego życia, naszej codzienności. Czemu? Za co kochamy aż tak bardzo Project Life? To bardzo proste! Za ogrom możliwości! Dokumentujemy nasz cały rok, wyjazdy i to nie tylko te wakacyjne. Robimy specjalne albumy grudniowe. Umieszczamy w albumach zdjęcia naszych dzieci i to już od dnia ich narodzin. A nawet więcej... robimy album z niezwykłych 9 miesięcy oczekiwań na te małe cuda. Każdy ma swój sposób i patent na albumy. Każdy album jest unikatowy. 

 

album project life jako przepiśnik 02

 

Ja od ponad roku w osobnym, specjalnym albumie zbieram i zachowuje swoje ulubione przepisy kulinarne. Jednak nie byle jakie przepisy - tylko te najsłodsze! Każdy przepis jest na osobnej rozkładówce. Każdy ma swoje zdjęcie gotowego deseru i cały opis wykonania wraz z potrzebnymi składnikami.

 

album project life jako przepiśnik 03

 

Przygotowanie takich stron jest szybsze niż pieczenie samego smakołyku. Nie musicie wcale pisać ręcznie przepisu, co może być mozolne, zwłaszcza, gdy tak jak ja nieprzepadacie za swoim charakterem pisma. Wystarczy Wam zwykły edytor tekstowy np Word i drukarka, żeby przepis wydrukować i włożyć do koszulek. Tutaj jednak macie kilka możliwości. 

 

album project life jako przepiśnik 03

 

Pierwsza to wydrukowanie przygotowanego opisu na kartce w formacie A4 o grubszej gramaturze i wycięcie pod rozmiar danej kieszonki. Co jeśli nie mamy takiego papieru? Jest więc druga opcja, gdzie z pomocą przychodzą nam białe karty z Family Portraints w formacie 10x15 cm. Ustawiacie odpowiedni rozmiar papieru, przygotowujecie przepis i drukujecie.

 

album project life jako przepiśnik 04

 

Trzecią opcją, którą ja bardzo lubię to wykorzystanie gotowych kart do Project Life. Jednak jak na nich wydrukować, żeby to miało ręce i nogi? I co jeśli chcemy użyć karty o rozmiarze 7,5x10 cm? Bezpośrednio w drukarce nie da się przecież na nich drukować. To prawda, ale i z tym można sobie poradzić! Ponownie sięgacie do edytora tekstowego, na kartce A4 przy użyciu pola tekstowego przygotowujecie potrzebny opis. Drukujecie na zwykłej kartce - pamiętając o konturze. Następnie przyklejacie w odpowiednim miejscy taśmą papierową wybrane karty, wkładacie kartkę jeszcze raz do drukarki i drukujecie. Proste prawa? 

 

album project life jako przepiśnik 05

 

Pozostaje już tylko włożyć wszystko do koszulek i ozdobić dodatkami! Czyli to co sprawia najwięcej przyjemności i daje możliwości twórczego działania.

Zobaczcie teraz jak powstaje moja taka kulinarna strona z przepisem na super ciacho...

 

 

Przygotowane w ten sposób przepisy łatwo możemy wyciągać z albumu, wykorzystać w kuchni i z powrotem schować :) Nic się nie zabrudzi, ani nie zniszczy dzięki koszulką. A nawet jeśli coś chlapnie - to łatwo zetrzemy chusteczką. 

 

A jak Wy wykorzystujecie w niestandardowy sposób album Project Life?

 

Zuza

www.decustyle.blogspot.com