Decoupage-owe zastosowania kart do pocket scrapbookingu

Zastanawialiście się kiedyś na ile sposobów można wykorzystać karty do Project Life? Ja nawet nie próbuje tego zliczyć, bo myślę, że każdy z nas wymyślił by 3 kolejne sposoby. Dziś Wam pokażę jedno z moich zastosowań - a mianowicie w decoupagu. Choć tradycyjny decoupage wykorzystuje papierowe serwetki, to ja często sięgam po papier do scrapbookingu i właśnie do kart do PL. Zdradzę Wam nawet sekret - jest to bardzo łatwe! Sami się przekonajcie...

 

 

Wystarczą nam drewniane pudełeczka (najlepiej w rozmiarze nie większym niż wykorzystywane karty), kilka kolorów farb, klej typu Magic, lakier akrylowy do wykończenia i opcjonalnie jakieś dodatki. Oczywiście nie zapominamy o wybranych kartach :) Ja użyłam tych z kolekcji Confetti.

 

Zaczynamy od wymalowania pudełeczek. Podpowiedź: nie musimy malować wieczka, bo tam przykleimy karty. Dobrze jest jedynie brzegi pokryć farbą, żeby po obcięciu papieru nie wystawało surowe drewno.

Teraz czekamy aż farba dobrze wyschnie. Możemy też już na tym etapie powierzchnie wymalowane farbą pokryć lakierem bezbarwnym. Zabezpieczy nam to pudełka przed ewentualnymi plamami z kleju.

 

 

W końcu czas na karty. Rozsmarowujemy klej na całą powierzchnię wieczka i przyklejamy kartę. Tutaj mamy dwie opcję. Pierwsza to odrysowanie wcześniej kształtu wieczka na karcie i przyklejenie pasującego kawałka. Druga to przyklejenie większego kawałka papieru i docięcie nadmiaru nożykiem (typu tapeciak). Ja na mniejszym pudełeczku użyłam dwóch kart z tym samym wzorem z łączeniem na środku, które później przykryje wstążką. 

Tak ozdobione wieczka lakierujemy. Tutaj warto użyć co najmniej dwóch, trzech warstw lakieru, aby papier został dobrze zabezpieczony.

 

 

Czas na wybór dodatków, które uzupełnią naszą pracę. Tutaj możemy poszaleć, bo dodatków jest cała masa i przy ich wyborze ogranicza nas tylko nasza twórcza wyobraźnia.

 

 

W przypadku pudełeczka w serduszka mój wybór padł na wstążkę. I jak to często bywa w procesie tworzenia koncepcja koloru się zmieniła :)

 

 

Jeśli chodzi o drugie pudełeczko postawiłam na drewniane kropeczki, plus uwypukliłam kropeczki na wieczku bezbarwnym pearl penem.

 

 

Jak możemy wykorzystać takie pudełeczka? Co dać do środka? Możemy użyć je jako pudełeczko na biżuterię. Dać komuś w prezencie tak zapakowaną np bransoletkę, lub położyć u siebie na półce.

 

Może być to też oryginalne opakowanie kartki z życzeniami na urodziny lub zaproszenia. Tutaj również możliwości jest bardzo dużo! 

 

 

A Wy jakie macie swoje niecodzienne pomysły na wykorzystanie kart do Project Life poza albumami? Piszcie i inspirujmy się nawzajem :)

 

Buziaki Zuza

www.decustyle.blogspot.com