W stylu Clean and Simple - tutorial na proste i efektowne kartki na różne okazje

Hej! Tu Natalia. Dziś mam dla Was kurs w którym prezentuję jak zrobić kartki w stylu clean & simple z wykorzystaniem kart do pocket scrapbookingu. Niezależnie od okazji, taka własnoręcznie przygotowana kartka sprawi obdarowywanej osobie największą przyjemność, zgodzicie się?

No to jak? Do dzieła!

Do pracy przydadzą się:


1. Karty PL Family Portraits - ze wzorami
2. Karty PL Family Portraits - białe, w rozmiarze 4x6 cali
3. Chipbordowe naklejki Family Portraits
4. Stemple
5. Czarny tusz do stempli
6. Bloczek akrylowy
7. Nożyczki
8. Kostki 3D (uwaga! to bardzo ważny składnik), klej


Na początku, z kart do pocket scrapbookingu wybieramy te, które zamierzamy użyć i wycinamy z nich wybrane przez nas wzoryPierwsza kartka będzie z kwiatami. Na bazie z białej karty tworzymy stemplowe kwiatowe tło.


Elementy na wierzchu karty bazowej przyklejamy z użyciem kostek 3D, dzięki czemu ostateczna kartka jest wypukła i ciekawsza.

Oto co uzyskałam:Druga kartka, którą zrobiłam również została wykonana z użyciem karty do PL. Odbijamy stempel z napisem, który chcemy umieścić na kartce, a następnie przyklejamy go do bazy używając kostek 3D. Efekt jest bardzo prosty i jednocześnie stylowy.Uwielbiam czarne chlapnięcia farbą, dlatego następna kartka będzie z ich wykorzystaniem. Na początku robimy chlapnięcia, potem dodajemy wycięty z karty wianek - naklejamy go na wierzch pochlapanej karty - również na kostkach 3D.Na koniec zostaje nam napis i gotowe!
Czarnych chlapnięć farbą ciąg dalszy :) Ten wariant kartki jest najprostszy. Na początku chlapiemy farbą, a następnie przybijamy stemplowy napis.To moja ulubiona kartka z powyższego zestawu. A Tobie? Która się najbardziej podoba?Ostatnia kartka będzie najbardziej skomplikowana (co nie oznacza, że trudna w przygotowaniu!). Na początku do bazy kartki przyklejamy wybraną przez nas kartę. Używamy do tego oczywiście kosteczek 3D :D


Potem dodajemy chlapnięcia farbą.


Przyklejamy wycięte elementy na kartę.W końcu dodajemy chipboarda z napisem.W ten sposób kartka jest gotowa do przekazania komuś wyjątkowemu!

I jak? Podoba się Wam? Kto dziś po południu tworzy kartki w stylu clean and simple? Używacie czasem w tym celu kart od Family Portraits? Jeśli nie, to koniecznie spróbujcie!

berry-cloud.blogspot.com